Jdi na obsah Jdi na menu
 


O NÁS


 

Pod pojmem Lukavecká schola se skrývá malé společenství mladých křesťanů o přibližně 10-ti členech, kteří se snaží svým zpěvem a hudbou chválit Boha, především při bohoslužbách. Pokud nám to časové možnosti dovolí, scházíme se v pátky v 19 hodin v kostele v Lukavci na pravidelných zkouškách. Jsme společenstvím otevřeným, takže pokud máš čas a chuť přidat se k nám, rádi Tě přivítáme.

 

Nástrojové obsazení

► akustické kytary

► elektrická kytara

► baskytara

► klávesy

► flétny, klarinet, saxofon

 

Mini historie

Počátky scholy se vztahují k období mezi roky 1997-1998, kdy pod vedením Anežky Klosové (Davidové) začalo zpívat pravidelně, behěm nedělních mší, několik děvčat, z nichž většina tvoří základ dnešní Lukavecké scholy. Již v průběhu prvního roku je začal doprovázet na akustickou kytaru tehdejší začínající vahraník a dnešní vedoucí scholy Michal David, pod jehož vedením se schola dopracovala až do nynější podoby.

Na podzim roku 2008 jsme nahráli naše první CD " A my jsme zde ve jménu Tvém ", které obsahuje 15 písní z nichž pomyslná polovina je vlastní tvorbou Lukavecké scholy. Během doby naší existence jste nás mohli slyšet například při příležitosti udělování svátosti biřmování v Mankovicích (leden 2010), ale především v Lukaveckém kostele, ať už při příležitostech slavnostních (svatby, křty) nebo při slavení nedělních mší.

 

Co hrajeme

Jak písničky vlastní, tak i převzaté se snažíme co nejvíce přizpůsobit cítění mladého člověka, avšak nelze zapomínat na liturgický význam a hudební vyjádření při mších svatých s ohledem na aktuální liturgické období. Převzaté skladby čerpáme většinou ze zpěvníků Hosana a Celým srdcem. Náš hudební styl nelze přímo vymezit, jelikož každý z nás má jiné hudební cítění, což se víceméně projevuje do veškeré naší tvorby. Lze tedy slyšet písničky zpracované do rocku, reggae, ale také jemný doprovod za zvuku kláves či saxofonu.